Protetika kožené barefoot sandále dívčí BARD fuxia

Značka: Protetika
956 Kč –19 %
BARDfuxia
956 Kč –19 % 779 Kč
Skladem
velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Kožené barefoot/kompromisní sandálky pro holky, vhodné na outdoorové aktivity.

Normální až širší nožka, sednou na vyšší nárt. 

Vhodné na normální až širší patu, kolem kotníku velmi flexibilní díky suchému zipu.

Doprava od 72,- Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sandálky BARD fuxia jsou vyrobeny z broušené kůže a částečně textilu, podrážka z gumy a disponují textilní, rychleschnoucí podšívkou. Mají flexibilní podešev, měkký opatek, špička je anatomicky tvarovaná a zaručuje dostatek místa pro dětské prstíky.

Sandálky jsou na kytičkové podrážce.

Samozřejmostí je zvýšený okop na špičce, který chrání sandálky před poškozením.

Výhodou je vyjímatelná, kožená stélka.

Zapínání je na jeden suchý zip, vepředu staženy gumičkou.

Pro výrobu byly použity pouze atestované přírodní materiály, které zaručují nezávadnost materiálu.

Pro výběr barefoot sandálek je nejdůležitější rozměr dětské nožky na šířku, délku a je třeba zohlednit výšku nártu. Pro lepší orientaci ve velikostech Vám může pomoct následující velikostní tabulka:

Velikost 27 28 29 30 31 32
Vnitřní délka (mm) 173   178  185  190 197  205 
Vnitřní šířka (mm)  68  70  71  72 73   73

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dětské boty pro holky letní
Záruka: 2 roky

Převzato z oficiálních stránek Protetika barefoot

Protetika Barefoot

Naprostá většina novorozenců má při narození nohy zdravé. Podle našeho průzkumu však již při vstupu do první třídy více než třetina dětských nohou vykazuje některou z ortopedických deformit nebo vad. Je proto velmi důležité dbát na zdravý vývoj nožiček dětí.

K nejdůležitějším podmínkám zdravého vývoje nohy patří:

1. dobře zvolená velikost botičky, která zajistí dostatek prostoru neomezujícího volný pohyb mezi drobnými klouby dětské nohy a
2. dostatek pohybu zajišťujícího potřebné množství propriocepce.

Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny vznikající ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností a je nezbytná pro správnou koordinaci pohybu, svalový tonus, průběh některých reflexů, registraci změny polohy těla apod. U dětí pak tento proces probíhá především přes dětskou nohu.

Pokud je to možné, nejlepším řešením je poskytnout dítěti dostatek pohybu na rozmanitých površích naboso. Chůze naboso navozuje duševní pohodu, pocit svobody a splynutí s přírodou, dále může odstranit některé bolesti (např. bolesti páteře) a posílit imunitu. Přirozeným způsobem masíruje chodidla a působí na reflexní body.

V interiéru toho lze dosáhnout rozčleněním prostoru, ve kterém se dítě pohybuje, na zóny s různým typem povrchu – tatami, koberec s dlouhým vlasem, kamínková dlažba apod.

V exteriéru však sebou chůze na boso může přinést řadu rizik. Ve venkovním prostředí obuv chrání chodidlo před zraněními (sklo, kameny, trní a další). V chladném počasí má obuv funkci tepelné ochrany a za mrazů chrání před omrzlinami.

Také z těchto důvodů vznikl v obouvání nový trend – barefoot. Barefoot obuv se snaží napodobit přirozenou chůzi naboso.

Kolekce Protetika Barefoot má nulový sklon podrážky mezi špičkou a patou boty. To při chůzi a běhu zajišťuje přirozený postoj, kdy pata není výš než špička a chodidlo může přirozeně pracovat. Špička bot je dostatečně rozšířená, tak aby se v ní mohly prsty rozprostřít, jako při chůzi naboso. Stélka nemá podporou klenby, není tak uměle podporována. Síla podrážky je maximálně 5 mm a umožňuje kontakt s povrchem a jeho vnímání skrz receptory umístěné v chodidlech. Zároveň je podrážka ohebná příčně i podélně.