Celý leden k botičkám ponožky ZDARMA!!!

Protetika kožené zimní dívčí boty ELIS red

Výprodej
Neohodnoceno
Značka: Protetika
1 190 Kč –25 %
ELISred27 32 protetika
1 190 Kč –25 % 887 Kč
Skladem
velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Zimní, kotníková, kožená, barefoot botička pro holky s PRO-tex membránou. Vyvinutá pro zimní období.

Vhodná na užší, až normální nožku a úzký až normální kotník. Sedne na nízký a normální nárt. Velikost nártu lze regulovat pásky na botě.

Doprava od 72,- Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bota ELIS red je vyrobena kombinací hladké a broušené kůže. Podrážka je z gumy. Vnitřní prostor boty, i prostor pod stélkou a jazyk zatepluje umělý kožíšek. Má měkký opatek, špička je anatomicky tvarovaná tak, aby zaručila dostatek místa pro dětské prstíky. Kolem kotníku jsou boty výrazněji polstrované. 

Špičku, stejně tak patu chrání zvýšený okop. Díky tomu jsou dětské prstíky a pata v bezpečí.

Výhodou je vyjímatelná, kožíškem zateplená stélka.

Zapínání je na dva suché zipy, které jdou lehce utáhnout. 

Jazyk je zboku přišitý, sníh nemá šanci se do boty dostat.

Modely ELIS navy a fuxia jsou oproti ostatním modelům Protetiky těžší a tužší, bývají řazeny mezi kompromis.

Pro výrobu byly použity pouze atestované přírodní materiály, které zaručují nezávadnost materiálu.

Pro výběr barefoot botiček je nejdůležitější rozměr dětské nožky na šířku, délku a je třeba zohlednit výšku nártu. Pro lepší orientaci ve velikostech Vám může pomoct následující velikostní tabulka (v tabulce uvádíme rozměry naměřené měřidlem plus 12, délka vložky je měřena krejčovským metrem):

Velikost 27 28 29 30 31 32
Vnitřní délka-místo v botě (mm) 165 175 180 190 195 200
Délka vložky (mm) 177 185 190 199 206 210
Vnitřní šířka vložky (mm)  68  70  71  72  73  73

Doplňkové parametry

Kategorie: Dětské boty pro holky zimní
Záruka: 2 roky

Převzato z oficiálních stránek Protetika barefoot

Protetika Barefoot

Naprostá většina novorozenců má při narození nohy zdravé. Podle našeho průzkumu však již při vstupu do první třídy více než třetina dětských nohou vykazuje některou z ortopedických deformit nebo vad. Je proto velmi důležité dbát na zdravý vývoj nožiček dětí.

K nejdůležitějším podmínkám zdravého vývoje nohy patří:

1. dobře zvolená velikost botičky, která zajistí dostatek prostoru neomezujícího volný pohyb mezi drobnými klouby dětské nohy a
2. dostatek pohybu zajišťujícího potřebné množství propriocepce.

Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny vznikající ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností a je nezbytná pro správnou koordinaci pohybu, svalový tonus, průběh některých reflexů, registraci změny polohy těla apod. U dětí pak tento proces probíhá především přes dětskou nohu.

Pokud je to možné, nejlepším řešením je poskytnout dítěti dostatek pohybu na rozmanitých površích naboso. Chůze naboso navozuje duševní pohodu, pocit svobody a splynutí s přírodou, dále může odstranit některé bolesti (např. bolesti páteře) a posílit imunitu. Přirozeným způsobem masíruje chodidla a působí na reflexní body.

V interiéru toho lze dosáhnout rozčleněním prostoru, ve kterém se dítě pohybuje, na zóny s různým typem povrchu – tatami, koberec s dlouhým vlasem, kamínková dlažba apod.

V exteriéru však sebou chůze na boso může přinést řadu rizik. Ve venkovním prostředí obuv chrání chodidlo před zraněními (sklo, kameny, trní a další). V chladném počasí má obuv funkci tepelné ochrany a za mrazů chrání před omrzlinami.

Také z těchto důvodů vznikl v obouvání nový trend – barefoot. Barefoot obuv se snaží napodobit přirozenou chůzi naboso.

Kolekce Protetika Barefoot má nulový sklon podrážky mezi špičkou a patou boty. To při chůzi a běhu zajišťuje přirozený postoj, kdy pata není výš než špička a chodidlo může přirozeně pracovat. Špička bot je dostatečně rozšířená, tak aby se v ní mohly prsty rozprostřít, jako při chůzi naboso. Stélka nemá podporou klenby, není tak uměle podporována. Síla podrážky je maximálně 5 mm a umožňuje kontakt s povrchem a jeho vnímání skrz receptory umístěné v chodidlech. Zároveň je podrážka ohebná příčně i podélně.