Protetika kožené barefoot celoročky chlapecké BERY

Tip
Značka: Protetika
895 Kč –24 %
Protetika Bery
895 Kč –24 % 680 Kč
Skladem
velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Kožené barefoot celoročky pro kluky, vhodné zejména na jaro/podzim.

Vhodné na buclatější, normální až širší nožky. Snesou vysoký nárt. Nejlépe budou sedět na plném kotníku a patě.

Doprava od 66,- Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Botičky BERY jsou vyrobeny z hladké kůže, podrážka z gumy a disponují broušenou, koženou podšívkou. Mají flexibilní podešev, měkký opatek, špička je anatomicky tvarovaná a zaručuje dostatek místa pro dětské prstíky.

Celoročky jsou na kuličkové/bublinkové podrážce.

Samozřejmostí je zvýšený okop na špičce, který chrání boty před poškozením.

Výhodou je vyjímatelná stélka.

Zapínání je na 2 suché zipy, aby bylo možné co nejlepší dotažení. 

Pro výrobu byly použity pouze atestované přírodní materiály, které zaručují nezávadnost materiálu.

Pro výběr barefoot botiček je nejdůležitější rozměr dětské nožky na šířku, délku a je třeba zohlednit výšku nártu. Pro lepší orientaci ve velikostech Vám může pomoct následující velikostní tabulka:

Velikost 22 23 24 25 26
Vnitřní délka (mm) 148  154  159  167 173
Vnitřní šířka (mm) 65  67  68  69 71

Doplňkové parametry

Kategorie: Dětské boty pro kluky celoroční
Záruka: 2 roky

Převzato z oficiálních stránek Protetika barefoot

Protetika Barefoot

Naprostá většina novorozenců má při narození nohy zdravé. Podle našeho průzkumu však již při vstupu do první třídy více než třetina dětských nohou vykazuje některou z ortopedických deformit nebo vad. Je proto velmi důležité dbát na zdravý vývoj nožiček dětí.

K nejdůležitějším podmínkám zdravého vývoje nohy patří:

1. dobře zvolená velikost botičky, která zajistí dostatek prostoru neomezujícího volný pohyb mezi drobnými klouby dětské nohy a
2. dostatek pohybu zajišťujícího potřebné množství propriocepce.

Propriocepce je schopnost nervového systému zaznamenat změny vznikající ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností a je nezbytná pro správnou koordinaci pohybu, svalový tonus, průběh některých reflexů, registraci změny polohy těla apod. U dětí pak tento proces probíhá především přes dětskou nohu.

Pokud je to možné, nejlepším řešením je poskytnout dítěti dostatek pohybu na rozmanitých površích naboso. Chůze naboso navozuje duševní pohodu, pocit svobody a splynutí s přírodou, dále může odstranit některé bolesti (např. bolesti páteře) a posílit imunitu. Přirozeným způsobem masíruje chodidla a působí na reflexní body.

V interiéru toho lze dosáhnout rozčleněním prostoru, ve kterém se dítě pohybuje, na zóny s různým typem povrchu – tatami, koberec s dlouhým vlasem, kamínková dlažba apod.

V exteriéru však sebou chůze na boso může přinést řadu rizik. Ve venkovním prostředí obuv chrání chodidlo před zraněními (sklo, kameny, trní a další). V chladném počasí má obuv funkci tepelné ochrany a za mrazů chrání před omrzlinami.

Také z těchto důvodů vznikl v obouvání nový trend – barefoot. Barefoot obuv se snaží napodobit přirozenou chůzi naboso.

Kolekce Protetika Barefoot má nulový sklon podrážky mezi špičkou a patou boty. To při chůzi a běhu zajišťuje přirozený postoj, kdy pata není výš než špička a chodidlo může přirozeně pracovat. Špička bot je dostatečně rozšířená, tak aby se v ní mohly prsty rozprostřít, jako při chůzi naboso. Stélka nemá podporou klenby, není tak uměle podporována. Síla podrážky je maximálně 5 mm a umožňuje kontakt s povrchem a jeho vnímání skrz receptory umístěné v chodidlech. Zároveň je podrážka ohebná příčně i podélně.